Органічні новини України

Черговий органічний рекорд готують виробники

18 липня стартує довгоочікуваний масштабний захід Агропорт Південь Херсон 2019, в рамках якого відбудеться дискусійна панель, присвячена органіці, під назвою «Органіка: 15 днів до закону».

«Така тема не випадкова, адже саме через 15 днів вступає в дію новий органічний закон. Тому зараз необхідно розібратись, хто опиниться по за законом, як себе поводити на ринку, які нові правила гри і що необхідно змінити. Це гаряча тема і напередодні ми з командою пройшлись по Еко-лавках, які начебто продають еко-товари, але по своїй суті є брендами», - повідомив Дмитро Титаренко, Organic Export Promoter та керівник проекту Агропорт Україна .
Він зазначив, що з одного боку ці торговельні точки нічого не порушують адже вони є торговою маркою, а з іншого – якщо подивитись з точки зору Антимонопольного комітету – вони вводять споживачів в оману, адже торгують не органічною продукцією. «Саме тому багато з них можуть опинитись по за законом і їх можуть зобов’язати переформатувати роботу, щоб не вводити споживачів в оману. Саме цікаве, що багато з них взагалі не знають про цей закон та про органіку. Тому ми запросили усіх взяти участь в нашій дискусійній панелі», - додав Дмитро Титаренко. З введенням в дію цього закону дуже сильно зміниться ринок, що добре для українських виробників, які ведуть доброчесну діяльність.
Крім того, на під час дискусійної панелі говоритимуть про розвиток органічного експорту. Агропорт вперше зробив масштабне дослідження експорту органічної продукції за 2017-2018 рік, яке буде презентоване під час заходу. «До речі, Херсонська область наш рекордсмен! Вона не тільки лідер за обсягом експорту, а й по обсягу експортного прибутку. Тож, запрошуємо на Агропорт Південь Херсон 2019 та запевняємо – буде цікаво і органічно! На відвідувачів очікує новий національний рекорд – понад 100 літрів дійсно органічного морсу!», - наголосив Дмитро Титаренко.
Органічна Україна